הכל על רפואה משלימה - רפואה אלטרנטיבית

רפואה משלימה - טיפולים, מטפלים ומידע

באתר זה תמצאו תוכן מקיף אודות תחומיה השונים של רפואה משלימה, או אלטרנטיבית: כירופרקטיקה, נטורופתיה, הומיאופתיה, רפואה סינית, תזונה, רפלקסולוגיה, התפתחות ילדים, יוגה, שיאצו, ריפוי אנרגטי, הילינג ועוד. כמו כן, לנוחותכם מאמרים במגוון נושאים, מידע על דרכי טיפול ואינדקס מטפלים.

מהי רפואה משלימה, או אלטרנטיבית?

רפואה אלטרנטיבית, משמעותה רפואה המנסה להעניק אפשרויות טיפול חלופיות לדרכי הטיפול הקונבנציונאליות, שלעיתים נתפסות כ"אגרסיביות" כלפי גוף האדם. מטפלים אלטרנטיביים שואפים למזער את השימוש בטיפולים הגורמים לתופעות לוואי ונזקים בריאותיים, תוך ניסיון לתת להם חלופה שאינה פוגעת בבריאות האדם.

הדוגמא הפשוטה ביותר לכך, אינה אלא אותן תרופות "פשוטות", שאפילו לא דורשות מרשם רופא, כמו משככי כאבים לדוגמא. גם עם בעת נטילת התרופה אדם אינו חש בתופעות הלוואי, תרופות אלו גורמות לנזקים מצטברים ובעתיד, עלולות להיות הסיבה לפגיעה באיכות החיים ובבריאות.

למעשה, רפואה משלימה מעניקה תמיכה לגוף ומחזקת את יכולות הריפוי הטבעיות שלו, בעוד הרפואה הקונבנציונאלית שואפת לתקנו. טיפולים אלטרנטיביים לרוב אינם כרוכים בתופעות לוואי ונהפכהו, הם מלווים בתחושת רוגע ונועם.

רפואה משלימה – הומיאופתיה

מצב של בריאות, מבחינה הומיאופתית, הוא מצב של חופש מכל מגבלה גופנית, או מנטאלית. אינו רק ביטול תסמינים של כאב, או אי נוחות, הוא בראש ובראשונה יצירת איזון, שיאפשר לגוף לרפא את עצמו. הומיאופתיה תומכת בכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף ובמערכות ההגנה שלו וכך למעשה, מסייעת להחלמה ולשמירה על חיי בריאות.

טיפול הומיאופתי מתקיים לרוב בשלושה שלבים: בשלב הראשון ההומיאופת מראיין את החולה ואוסף את מירב האינפורמציה אודות מצבו. בהמשך הוא מתאים תרופה שתואמת את מסקנותיו. לאחר מכן מתקיימות פגישות מעקב ומותאמות תרופות הומיאופתיות נוספות – לפי הצורך.

רפואה סינית, דיקור סיני וצמחי מרפא

רפואה סינית, היא השיטה הרפואית הנפוצה ביותר בעולם הרפואה האלטרנטיבית והשמלימה. דיקור סיני הוא חלק מהרפואה הסינית מזה כ – 2,000 שנה וכיום, גם הרפואה המודרנית מכירה בכוחו להפחית כאב. בדבר תועלותיו האחרות, אין הסכמה גורפת.

בעיני הרפואה הסינית, ניתן להכליל ולומר כי חולי וכאב נוצרים עקב חסימה בזרימת הצ'י בגוף האדם. דיקור, או בשמו – אקופונטורה, הוא אחת הדרכים המקובלות ברפואה הסינית, לשחרור חסימות. החדרת מחטים למרידיאנים בהם זורם הצ'י, מאפשרת איזון של זרימת הצ'י בגוף.

שיאצו, טיפול במגע

שיאצו היא שיטת טיפול שמקורה ביפן והיא מבוססת על מגע. עקרונותיה, הם כעקרונות הרפואה הסינית, לפיה קיימים בגוף האדם ערוצי אנרגיה המכונים מרידיאנים וחוסר איזון בזרימת האנרגיה בהם, יוצר מצבי חולי, חולשה וכאב. שיאצו היא שיטת טיפול אלטרנטיבית והיא פופולארית מאוד בתחום רפואה משלימה.

מאמרים אחרונים

קישורים| כירופרקטיקה | כאבי גב | מטפלים | רפלקסולוגיה | רשלנות רפואית | פסוריאזיס | רפואה משלימה | מפת האתר
פתרון טבעי לבעיות בריאות - רפואה משלימה או רפואה אלטרנטיבית - כל מה שצריך לדעת בנושא - איפה לומדים רפואה משלימה? מי הם המטפלים המומלצים בישראל? אילו סוגי טיפולים נכללים במושג רפואה משלימה ומה ההבדל בינה לבין רפואה קונבנציונאלית?