טיפול כירופרקטיקה לנפגעי תאונות דרכים

מהי כירופרקטיקה וכיצד היא יכולה לעזור?

כירופרקטיקה, או "שיטת הטיפול הידני החוליות הגב", היא תורת טיפולים, המבססת את טיפוליה על הסברה כי פגיעות ותזוזות בחוליות של עמוד השדרה, מובילות ללחץ על עצבים מסוימים, העשויים לגרום למחלות ולנזקים לאיברים אליהם מוביל העצב. שיטת טיפול זו יכולה להיות יעילה מאוד עבור נפגעי תאונות דרכים. האומנות שבשטיה, היא באבחון החוליות הפגועות תחילה, ובעיסוי החוליות על מנת להחזירן למקומן, ומבלי לגרום לנזק נוסף או חמור יותר.

כירופרקטיקה היא מקצוע רפואי התמחותי לכל דבר, ואינו מבוסס או מוכר כרפואה משימה או רפואה הוליסטית כל שהיא. לימודי התואר לעיסוק כדוקטור לכירופרקטיקה בארצות הברית לצורך העניין הוא שש שנות לימוד אקדמאיות, אשר מתוכן שנתיים של לימודי קדם רפואה, וארבע השנים הנותרות בהן נלמדים מדעים רלוונטיים. בסיום הלימודים עוברים הבוגרים מסלול הכשרה של שמונה חודשים לפחות. כפי שנפגעי תאונות דרכים פונים לטיפול על ידי רופא אורטופד, רבים גם בוחרים בטיפול בשיטת כירופרקטיקה.

הכירופרקטיקה בעולם המערבי נכון לימינו, מהווה את מקצוע הרפואה השלישי בגודלו אחרי הרפואה הקונבנציונאלית (הראשונה), ורפואת השיניים. בבתי החולים ובמכונים הפרטיים בארצות הברית מועסקים נכון להיום למעלה מחמישים אלף מומחים לכירופרקטיקה, אשר תחת ידם עוברים למעלה משלושים מיליון מטופלים. הסיבה העיקרית לפנייה למומחה בתחום הכירופרקטיקה היא כאבי גב תחתון.

נזקי גוף עקב תאונות דרכים

הפגיעות אשר נגרמות עקב תאונות דרכים, בין אם תאונות דרכים קשות או קלות לכאורה, מתבטאות בגוף האדם במספר רב של אופנים. ניתן להבחין בגסות בשתי צורות של פגיעות גופניות אצל נפגעי תאונות דרכים, פגיעות חיצוניות, בהן פצעים פתוחים, שברים חודרי עור, ופציעות נוספות, ואילו הפגיעות הפחות ברורות הם הפגיעות הפנימיות.

פגיעות פנימיות עלולות להיות פגיעות ראש, זעזוע מוח על חומרותיו, מכות יבשות שנגרמו מפגיעה בדפנות כלי הרכב במהלך התאונה, ופגיעות נוספות בלתי גלויות לעין. אחד הכללים הנפוצים ביותר למעורב בתאונת דרכים הוא כי יש להגיע אל חדר המיון או אל מכון רפואי אחר בכדי לבצע בדיקות מקיפות, היות ובמקרים רבים השלכותיה של הפגיעה הפנימית נגלות לעין או נותנת את אותותיה רק כעבור זמן מה ממועד התאונה עצמה.

כירופרקטיקה לנפגעי תאונות הדרכים

הפגיעות היבשות, כאמור, אשר נגרמות למעורב בתאונות דרכים כתוצאה מפגיעת כלי רכב אחר, היטלטלות בתוך כלי הרכב בו נמצא הנפגע במהלך התאונה, או נפילה על הכביש, עלולות לגרום לנזקים חמורים ביותר. תנועה או תזוזה חמורה של חוליות עמוד השדרה אשר נגרמה, באזור הגב העליון או התחתון, או באזור הצוואר, עשויות להוביל למצבים גופניים קשים ביותר, אשר החמור מביניהם הוא שיתוק חלקי או מלא.

במקרים הפחות חמורים למעשה, גורמות התנועות (המזעריות לכאורה) בחוליות של עמוד השדרה למחלות שונות באברים שונים, לכאבים בלתי נסבלים המתמקדים לרוב באזור הגב או באזור הרגליים, כאבי ראש חזקים, צוואר תפוס ולא משתחרר, ותסמינים קשים אחרים אשר נגרמו כתוצאה מאותה הסטה או תנודה של חוליות בעמוד השדרה, כתוצאה מהפגיעה היבשה בתאונת הדרכים בה היה מעורב הנפגע.

תפקידה של הכירופרקטיקה בטיפול בנפגעים עם תלונות ועם תסמינים מסוג זה הוא עיקרי ומומלץ, כאשר מטפלים בשיטת הכירופרקטיקה עבור הנפגע ידעו לאתר את החוליות הפגועות אצל נפגעי תאונות דרכים, בין אם על סמך צילומים (צילומי רנטגן), מגע, אבחון תלונותיו ואזור הכאב של המטופל או בדרכים נוספות אחרות על סמך הכשרתו וכישרונו, על מנת להחזיר את חוליות הגב הפגוע למקומן, תוך שהוא פותר את המטופל מהכאבים הנובעים מהבעיה.מאמרים אחרונים

קישורים
- פריצת דיסק
- רפואה משלימה
- רפלקסולוגיה
- חיפוש מטפל
- טיפול בכאב
- הומיאופתיה
- גמילה מעישון| מפת האתר