הכל על טיפול בכאב - מרפאת כאב ושיטות ריפוי כאבים

טיפול בכאב ברפואה המשלימה

השימוש בתרופות משככות כאבים ברפואה הקונבנציונאלית נפוץ מאוד. בעידן המודרני מקובל לקחת כדור משכך כאבים במקרים של כאבי ראש, גב, שיניים וכאבים אחרים על מנת ליצור סוג של טיפול בכאב.

עם זאת, השימוש בתרופות משככי כאבים נועדו לצורך טיפול זמני להקלה על סימפטום אשר מפניו בא הכאב להזהיר אותנו כמנגנון אזהרה פנימי של הגוף. רצוי לא להתעלם מהכאב או לצפות ממשככי הכאבים שיטפלו בבעיה עצמה, אשר גרמה לגופנו לשדר אותות מצוקה.

רפואה משלימה ובכללה רפלקסולוגיה, כירופרקטיקה, תורות הטיפול הסיניות, הדיקור הסיני, השיאצו, טיפול בפרחי באך ועוד תורות משלימות אחרות אשר שימשו עמים שונים במשך שנים, היו הדרכים המקובלות לטיפול ולאבחון המחלות ולטיפול בכאב הרבה לפני שנולדה הרפואה הקונבנציונאלית אותה אנו מכירים. והרבה לפני משככי הכאבים אותם אנו ממהרים לקחת.

כאשר נפנה אל הרפואה המשלימה לצורך טיפול בכאב, ברוב המקרים ינסו מטפלים בשיטות אלו להגיע אל שורש הבעיה, לאבחן אותה ולהעניק למטופל את הטיפול המתאים תוך נגיעה בשורש ובמקור הכאב ולא על מנת להעלים את הסימפטום בכדי להעניק הקלה זמנית למטופל .

טיפול בכאב באמצעות דיקור סיני

על פי הרפואה הסינית, מיוצג כל אבר בגוף על ידי אזורים בגב האדם. לקוחות רבים מגיעים אל הדיקור הסיני לאחר שעברו פריצת דיסק, הסתיידויות ומצבים שונים אשר הובילו לסבל של כאבי גב בלתי נסבלים. אנשים אלו קצו בשיטות המקובלות על ידי הרפואה הקונבנציונאלית אם מפאת חוסר יעילותה או מכיוון שתופעות הלוואי של התרופות לטיפול בכאב חזק הן קשיות מנשוא או אפילו היות תרופות אלו תרופות ממכרות בחלק מהמקרים.

הדיקור הסיני מוכיח את עצמו שוב ושוב בפתרון בעיות וטיפול בכאב מסוג זה, כאשר הטיפול עצמו אינו טיפול פולשני ואינו מבוצע על ידי שימוש בחומרים כאלו או אחרים המהווים איזושהי סכנה למטופל. הטיפול הסיני מקובל כאשר מחפשים טיפול בכאב הנובע מדלקות פרקים, שגרון ומחלות תורשתיות חשוכות מרפא אשר פוגעות בפרקים. סדרת טיפולים על ידי דיקור סיני אחת לשבוע או לשבועיים, הוכיחה את עצמה בהקלה משמעותית על כאבים של אדם הסובל ממחלות מסוג זה.

הרפואה הסינית מבדילה את הסוגים השונים על ידי אבחון של מצבו הנפשי של המטופל. למשל ההשלכות על כאב הראש על פי תפיסה זו יכולות לנבוע ממספר דברים: רגישות יתר, כעס, תסכול פנימי, התאמצות יתר, לחץ נפשי כתוצאה מעבודה יתרה, פעילות מינית מופרזת, תזונה לקויה כאשר היא מופרזת או מועטה, צורת האכילה בין אם היא מהירה מדי או לא מוסדרת, טראומות מתאונות שונות, אישה אחרי לידות מרובות ועוד. לאחר אבחון של מצבו הנפשי של המטופל ועל ידי דיקור במקומות הנכונים ניתן להקל באופן משמעותי על כאב הראש של המטופל.

טיפול בכאב בשיטת קרניו-סקראל

שיטה זו של טיפול בכאב משתמשת במגע בגוף המטופל על ידי נגיעות אשר משקלן לא עולה על חמישה גרם, מגע עדין במיוחד. השיטה פועלת על המערכת הקרנין-סקראלית אשר מורכב מהקרומים ונוזלי השדרה אשר מקיפים את המוח ואת חוט השדרה. מטרת הטיפול היא שחרור חסימות המערכת ובסופו של דבר הבאה לשיפור תפקודה של מערכת העצבים המרכזית.

השימוש בטיפול בכאב על ידי שיטת קרניו-סקראל נפוץ במקרים של כאבים הנובעים ממיגרנות, כאבי צוואר, כאבי גב כרוניים, בעיות מוטוריקה, בעיות אורטופדיות, פציעות טראומתיות, נזקים למוח, נזקים לחוט השדרה, עייפות כרונית, קשיים רגשיים, כאבים הנובעים ממצבים נפשיים שונים בהם שרוי המטופל, בעיות בכלי הדם, במערכת החיסונית ובעיות אשר נובעות מתסמיני החלמה לאחר ניתוח.

השימוש בשיטת קניו-סקראל אף הוכיח עצמו במהלך טיפולים אשר נעשו לסובלים מאוטיזם.

טיפול בכאב על ידי עיסוי כפות הרגליים – רפלקסולוגיה

הרפלקסולוגיה היא תורה עתיקת יומין אשר במרכזה עומדות כפות הרגליים כמפה אל האברים השונים בגוף האדם. על פי שיטה זו, לחיצות באזורים שונים בכפות הרגליים יסייעו למטופל בהשגת הקלה על הכאבים באזור בו הוא חש בהם.

שיטה זו עוזרת לטיפול בכאב ראש, כאבי גב, כאבי שיניים ואפילו שחרור מתחים נפשיים אשר מובילים לכאבים השונים. האזורים השונים של גוף האדם ממופים בכף הרגל על ידי הרפלקסולוגיה ועל פי אותה מפה משתמשים כל המטפלים בשיטה זו.

הרפלקסולוגיה מציגה הוכחות מרשימות בתחום של טיפול בכאב, עייפות, חוסר אנרגיה, תשישות, הקלה על מצבי מתח שונים שרירים תפוסים, קשיים בשינה, כאבי ראש וירידה בריכוז. כמו כן ניתן לטפל על ידי השימוש ברפלקסולוגיה במצבים אשר נובעים מאי-סדירות במערכת העיכול כמו צרבות, שלשולים, עצירות וגזים. נשים הסובלות מכאבי מחזור קשים יוכלו למצוא הקלה למכאוביהן גם כן על ידי טיפולי רפלקסולוגיה וגם במצבים של כאבים הנובעים מאי-סדירות הורמונאלית כמו בעיות הנובעות מתפקוד לקוי של בלוטת התריס.

כאמור, כיום קיימות שיטות רבות בתחום טיפול בכאב שהם לא הרפואה הקונבנציונאלית. לעיתים שיטות אלו של רפואה משלימה מומלצות יותר מהרפואה הרגילה מכיוון שהן לא כוללות תרופות וכימיקלים ומטפלות בשורש הבעיה ולא רק בכאב עצמו.מאמרים אחרונים

קישורים| כאב גב | אינדקס רפואה משלימה | טיפול רפלקסולוגי | חיפוש מטפל | כירופרקט | מפת האתר
כל מה שצריך לדעת על שיטות ריפוי כאבים - מרפאת כאב לריפוי כאבים כרוניים בכל חלקי הגוף - ללא תרופות ובשיטות טבעיות.